DJ VS Vandaag: Wall Street opent hoger
AMSTERDAM (Dow Jones)--Wall Street zal woensdag naar verwachting hoger openen, na de forse verliezen een dag eerder, terwijl beleggers met argusogen blijken kijven naar de politieke onrust en gewelddadigheden in Libie.
"Naast de vrees voor een mogelijke verstoring van het olie-aanbod, zou ook de mogelijkheid dat het geweld overslaat naar andere landen in de regio een even grote zorg moeten zijn", schreef Deutsche Bank in een note aan clienten.
De futures van de Amerikaanse beurzen geven een half uur voor opening aan dat de Dow Jones Industrial Average (DJIA) en de Nasdaq een hogere opening tegemoet gaan.
De S&P 500 futures staan 1,75 punten hoger op 1318. Afgezet tegen de fair value, zal de DJIA omgerekend 23,48 punten hoger openen.
De Nasdaq 100 futures staan 7,50 punten hoger op 2336,75. Afgezet tegen de fair value, zal de Nasdaq omgerekend 6,6 punten hoger openen ten opzichte van de vorige slotstand.
Op macro-economisch vlak werd voorbeurs reeds bekend dat de index voor het aantal hypotheekaanvragen in de Verenigde Staten in de week eindigend op 18 februari is gestegen met 13,2% tot 476,0, van 420,4 een week eerder. De index voor herfinanciering steeg met 17,8% naar 2.177,2 en het aantal aanvragen voor nieuwe hypotheekaanvragen name toe met 5,1% tot 184,1.
Qua bedrijfsnieuws kan Hewlett-Packard rekenen op de aandacht van de beleggers, nadat het concern dinsdag nabeurs zijn kwartaalcijfers rapporteerde. Hoewel de computerfabrikant over het afgelopen kwartaal een stijging van de nettowinst bekendmaakte van 16% stelde de outlook voor het huidige kwartaal beleggers teleur. Voorbeurs daalde het aandeel 9,2%.
Ook Garmin, de grootste GPS-producent ter wereld, stond voorbeurs onder druk (-5,7%), nadat het bedrijf over zijn vierde kwartaal een daling van de nettowinst rapporteerde.
Apple organiseert woensdag zijn jaarlijkse aandeelhoudersvergadering, waarbij de aandacht met name zal uitgaan naar nieuws over de mogelijke opvolging van CEO Steve Jobs. Half januari kondigde Jobs aan tijdelijk met verlof te gaan om zich volledig te kunnen concentreren op zijn gezondheid. Het is de tweede keer in twee jaar tijd dat de zakenlegende tijdelijk niet kan functioneren. Jobs, die wordt gezien als onmisbaar voor het succesverhaal van Apple, vecht al jaren met succes tegen alvleesklierkanker.
Op fusie- en overnamefront meldt Enterprise Products Partners woensdag een overnamebod te hebben gedaan op Duncan energy Partners.
Kledingconcern TJX rapporteerde voorbeurs over het vierde kwartaal een nettowinst van $0,84 per aandeel, tegenover $0,94 per aandeel een jaar eerder. De omzet kwam het afgelopen kwartaal uit op $6,33 mrd, van $5,94 mrd. Daarnaast meldde het concern van plan te zijn het dividend te verhogen met 27% en werd een terugkoopprogramma van eigen aandelen aangekondigd ter waarde van $1,2 mrd.
Het luxe warenhuis Saks heeft gedurende het afgelopen kwartaal een verlies om weten te buigen in een winst. Het concern boekte een nettowinst van $25 mln, ofwel $0,14 per aandeel, op een omzet van $866,3 mln, waarbij gerekend werd op een winst per aandeel van $0,06 per aandeel, op een omzet van $850,8 mln.
Op macro-economisch vlak staan om 16.00 uur de verkopen van bestaande huizen over januari op de agenda. De verwachting is dat er hier in een daling is opgetreden van 0,8% naar 52,5 mln tegen een stijging met 12,9% naar 5,28 mln huizen.
Om 23.00 uur wordt de wekelijkse index voor het consumentenvertrouwen van ABC gepubliceerd over de week die eindigt op 13 februari, waar de markt ook pas woensdag op kan reageren. De index kwam een week eerder uit op -46.
- Hommeles bij Belgische deelneming Value8
- Lager slot in Amsterdam
- Beursagenda: macro-economisch
- Wekelijkse hypotheekaanvragen VS dalen
- Pharming geeft 11,1 miljoen aandelen uit
- Mondrian Investment Partners vergroot bela...
- Warrants Pharming uitgeoefend
- Core Laboratories stelt dividend vast
- Beurzen dalen in bange afwachting
- Beurzen wachten op cijferseizoen
- Beurzen wachten op cijferseizoen
- Elf landen voor transactietaks, NL tegen m...
- Beurzen bezorgd over kwartaalcijfers
- 'Financieel product moet verplicht eenvoud...
- Beurzen bezorgd over kwartaalcijfers
- NEPROM: `Niet alleen naar Den Haag wijzen'
- Beursblik: plaatsing obligatie door Van La...
- AEX levert openingswinst in
- Beursblik: boekverlies ING Direct UK grote...
- NHG opnieuw verlaagd
- AEX opent met winst
- 'Hogere opening AEX'
- VS VANDAAG: Wall Street opent lager
- Wall Street opent met verlies
- Lichte afname volatiliteit AEX

De Gouden Aankooptips!